רוצים להקטין את תשלומי המשכנתא?

יש לכם שתי דרכים להקל באופן מיידי, וללא תלות בגורם כלשהו, את העול של תשלומי המשכנתא: דחיית תשלומים והקטנת עלות ביטוח המשכנתא.

mortgage-circle

תשלומי המשכנתא מכבידים עליכם? יש כמה וכמה דרכים להקל ולו במעט את הנטל החודשי של תשלומי המשכנתא. מחזור משכנתא ופריסת תשלומים נוחה יותר היא הצעד המתבקש, אך הוא כרוך בפרוצדורות ובאישורים ועלול לקחת זמן.

להקלה מיידית בנטל התשלומים החודשי יש לכם 2 אפשרויות פעולה.

הקפאת תשלומים לתקופה קצובה

אם נקלעתם למשבר כלכלי (תופעה נפוצה בימים אלה של מגפת הקורונה) באפשרותכם להקפיא את תשלומי המשכנתא לתקופה של מספר חודשים, ולקוות שבהמשך יבואו ימים טובים יותר ותוכלו לעמוד שוב בתשלומים. בתקופה זו משלמים רק את הריבית, ותשלומי הקרן נדחים.

צעד זה אמנם מקל באופן מיידי, אך בטווח הארוך הוא פשוט מגדיל את תקופת המשכנתא בהתאם לתקופת ההקפאה. כלומר, בשלב מסוים תצטרכו שוב להתמודד עם אותם החזרים ותקופה יותר ארוכה.

הקטנת עלות ביטוח המשכנתא

ביטוח המשכנתא הוא חלק בלתי נפרד מן המשכנתא עפ"י חוק. לומר, כל משכנתא באה עם ביטוח שכולל שתי פוליסות – פוליסת ביטוח חיים למשכנתא ופוליסת ביטוח מבנה למשכנתא. בפוליסות אלה המוטב הוא הבנק המלווה והן נועדו להגן על המשכנתא, במקרה שקורה, חלילה, משהו לכם (הלווים) או לנכס.

בפועל, העלות החודשית של המשכנתא מורכבת מ-4 סעיפים: קרן המשכנתא, הריבית על משכנתא, והעלות של כל אחת משתי הפוליסות.

את ביטוח המשכנתא אתם רשאים לרכוש מכל גורם מקצועי – חברת ביטוח או סוכן ביטוח, ואף ניתן לרכוש כל אחת מן הפוליסות בנפרד.
המשמעות היא, שאם תמצאו עכשיו ביטוח זול יותר מזה שיש לכם, באפשרותכם להחליף, בלי לבקש אישור מאף אחד. כל מה שצריך הוא, שהפוליסה החדשה תענ=מוד בתנאי הכיסוי.
החיסכון בביטוח המשכנתא יכול להיות משמעותי הן בהקטנת העלות החודשית השוטפת, וכמובן גם במצטבר לאורך חיי המשכנתא.

אנחנו לשירותכם למידע וייעוץ בנושא משכנתאות והלוואות, ולייעוץ מקצועי בנושא כלכלת המשפחה וחינוך פיננסי למשפחות.

הסדנאות של מומחי בנפיט 360

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

Scroll to Top